Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
domy z drewna

Domy z drewna nie tylko w górskim krajobrazie

Coraz więcej ludzi stara się dbać o środowisko i chce być jak najbliżej natury. Mnóstwo osób planuje przeprowadzkę poza miasto, w mniej zaludnione tereny, gdzie będzie można cieszyć się czystym powietrzem. Dlatego, idea budowania domów drewnianych wszędzie, gdzie tylko dusza zapragnie, bardzo szybko nabiera popularności. Wymyślone zostały różnie typy konstrukcji na konstrukcje by powstały domy z drewna. Ułatwia to postawienie budynku w różnych miejscach takich, jak las czy brzeg morza. Taka różnorodność daje możliwość obniżenia ceny budowy i skrócenia czasu powstania domu. Nie w każdym miejscu istnieje możliwość wykorzystania usługi takich jak na przykład wynajem dźwigu Częstochowa lub obróbka metali Gdańsk. W związku z tym warto lokalizację na budowę domu wcześniej starannie rozważyć.

Wartość czasu i pieniędzy

Doceniamy wartość naszych pieniędzy i czasu. Każdy ma jakieś ograniczenia w tych dwóch aspektach. Pobudowanie drewnianego domu pomoże dopasować możliwości finansowe i czasowe do realizacji projektu wymarzonego domu. Niektórzy nawet potrafią bez pomocy fachowców pobudować własny dom. A jakie to zdumiewające, zamieszkać w domu zbudowanym własnoręcznie. Nie musi to być stałym miejscem zamieszkania, stworzenie przytulnego miejsca może służyć jako działka letniskowa w głuszy lasu czy w przepięknej małej miejscowości nad morzem. Wystarczy jedynie zainwestować w system ogrzewania wspierany instalacją fotowoltaiczną oraz zbieranie deszczówki, by nie ponosić dużych kosztów utrzymania. W takim nie zabraknie niczego, co potrzebne będzie do wygodnego życia. Dla tego, kto z pewnych przyczyn nie może wyjechać poza miasto, powinien zastanowić się nad postawieniem domu na obrzeżach miasta. Będzie to świetny pomysł na budowę domu mieszkalnego.

Stylowe domy

Dla wielbicieli natury domy drewniane będą najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba je malować od zewnątrz - drewniane belki z założenia potrafią stworzyć stylową dekorację. Ściany wewnętrzne też lepiej pozostawić nie naruszone, jeżeli na to pozwoli typ konstrukcji. Stworzą niesamowity klimat i przytulność w pomieszczeniach. Budowę zaplanować można nawet w miejscach surowej zimy, ponieważ drewno charakteryzuje się bardzo dobrą ochroną cieplną i wytrzymałością. Nie trzeba bać się szczelin w ścianach, gdyż istnieją pewnie techniki budowy zapobiegające wietrzeniu ciepła.

Nowoczesne projekty domów drewnianych

Zaskakujące są rozwiązania młodych projektantów. Dzięki rozwijającym się możliwościom budowlanym oraz bogatej fantazji projektantów coraz częściej budowane są nowoczesne domy z drewna, o innym standardzie chaty. Przestrzeń takich domów nie jest przepełniona ozdobami tradycyjnymi lecz ergonomicznie zagospodarowana. Duże okna, niestandardowe meble, nadające wnętrzom szyku, ciekawe połączenie różnych form i kształtów.

Na pewno większość ludzi już wcześniej słyszało o kompaktowych domach z drewna, tak bardzo popularnych w Stanach Zjednoczonych. Stworzone one zostały przede wszystkim z myślą o osobach kochających podróż, ponieważ łatwo taki dom zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Wyróżniają się swoim minimalizmem. W środku nie znajdziemy niezbędnych mebli ani przestrzennych sypialni. Aby zamieszkać w takiego typu drewnianego domku trzeba kochać prostotę. Ale nie trzeba się bać niewygody - wszystko co potrzebne do cywilizowanego życia takie drewniane domy posiadają. Co więcej, można mieszkać w nich nawet w klimatach surowej zimy.